П`ятниця, 30.07.2021, 14:37

Довгопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Історія Довгопільської школи

Школа в Довгополі – одна найстаріших в окрузі. Була заснована в 1779 році, про що свідчать архівні документи Львівського державного архіву. До 1901року школа була однокласною, пізніше була реорганізована в двокласну. В 1901 році директором та вчителем був Василь Галевич. В школі вчили польську та  українську мови, Божий закон, арифметику. Вчитися було нелегко, якщо  не вивчив завдання уроку, то вчитель бив дітей палицею. Учнів , які погано вчилися, виганяли із школи. Щонеділі приходив священик і вчив Божого закону. У школі вчилося 14-20 дітей. Після закінчення дворічної школи, учням видавали свідоцтво  польською мовою. Книги для навчання і дощечки, на яких писали учні носили в торбинках із дерева. Замість рахівниць діти використовували нанизану на нитку квасолю.

Довгопільчани з давніх-давен з повагою ставились до освіти та культури. Освітній та культурний вплив на Довгополе робили корифеї того часу – Іван Франко, Леся Україна, Володимир Гнатюк, Іван Труш, Іван Попель, прогресивні вчителі – Василь Кобринський, Василь Галевич, Іван Барановський, Сергій Жовневич та Микола Гулейчук.

В 1940 році школа діє в селі Полянки. Але в Довгополі функціонує початкова школа, єдиним вчителем якої був Микола Мафтейович Гулейчук. У 1959 році школа знову діє в селі Довгополе. Вчителями школи були вихідці з Східної України: Валентина Хист, Олександр Тимофіїв, Ярослав Мельник.  У 1982 році при школі заснований історико-краєзнавчий музей-кімната. Засновником музею є вчитель історії Марія Михайлівна Пантелюк. В 1998 році в експлуатацію введено новий корпус Довгопільської ЗОШ за рахунок коштів селянської спілки “Україна”. В 2000 році школа реорганізована з І-ІІ ступенів в школу І-ІІІ ступенів. Вагомий вплив у розвиток Довгопілької школи внесли такі вчителі: Марія Михайлівна Пантелюк, Ганна Юріївна Куриндаш, Оксана Гнатівна Марусяк, Марія Андріївна Стефлюк, Стефанія Іванівна Мороз та інші.

«  Липень 2021  »